Promocje na Creative Market – 30% do 07-12-2015
1 grudnia 2015
Szablony WooCommerce do 20$
13 grudnia 2015
Pokaż wszystkie

Rożne widgety na różnych stronach

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak ukryć niektóre widgety (widżety?) dla części stron? Jeśli nie, może czas, żebyś się nad tym pochylił. Na wielu stronach (blogach szczególnie) pasek boczny pozostaje w układzie bez zmian. mam tu na myśli identyczne elementy z identyczną zawartością w identycznej kolejności. Przecież można to w prosty sposób dostosować i dopasować zawartość do podstrony. Przykładek może być widget, który nazwiemy „O mnie”. Wiele blogów posiada takie krótkie powitanie w prawej kolumnie ze zdjęciem autora. Niestety równie wiele blogów pozostawia je widoczne również na dedykowanej stronie „O mnie”, a przecież to absolutnie bez sensu. Idąc dalej można Przykładowo dla strony „Oferta” w pasku bocznym umieścić banery z ebookami, a na stronie blogowej włączyć menu z kategoriami. Dopasować po prostu widgety do zawartości.

Zarządzać widgetami można na kilka sposobów – między innymi za pomocą funkcji „register sidebar„, wielu z was jednak ucieszy się na myśl, że nie trzeba kodować, żeby wykluczyć niektóre widgety z paska bocznego. Pomoże nam w tym wtyczka, w której konfiguracja ograniczona jest do niezbędnego minimum.
Tą wtyczkę wystarczy zainstalować, a następnie przejść do Wygląd – Widgety i rozwinąć wybrany widget. Domyślnie widoczność ustawiona jest dla wszystkich, na wszystkich stronach. Możemy niektóre widgety pokazywać tylko zalogowanym/niezalogowanym lub ukryć/pokazać na zaznaczonych stronach. Oprócz stron możemy także zaznaczyć widoczność dla kategorii wpisów oraz własnych typów wpisów, co jest bardzo praktyczne, jeśli używasz wtyczek tworzących własne typy wpisów (ja np. bardzo lubię The Events Calendar).

Jeśli taka wtyczka to dla ciebie za mało, rozważ wtyczkę Widget Logic Pozwalającą na bardziej złożone reguły wyświetlania widgetów.