Rożne widgety na różnych stronach
12 grudnia 2015
Warunkowe pokazywanie menu – inne dla każdej strony?
19 grudnia 2015
Pokaż wszystkie

Szablony WooCommerce do 20$

Czasem zgłasza się klient chcący postawić mały schludny sklep. Często jest tak, że ma już zakupiony na Themeforest lub Templatemonster szablon. Z szablonu chce wykorzystać, może z 10% możliwości, czyli wyciąga wielką armatę na małą muchę. Ma to swoje wady i zalety, jeśli sklep jest przemyślany, to głównie wady według mnie. Wielki szablon to oczywiście wiele możliwości na przyszłość, ale jednocześnie bezsensowne dociążanie strony w czasie teraźniejszym. Obecnie bardzo popularne są wszelkie rękodzieła, zazwyczaj sklep dla takich produktów to kilkadziesiąt pozycji, a sprzedawca chce zminimalizować koszty na starcie. Na takie wypadki/przypadki wybrałam kilka płatnych szablonów WooCommerce, których cena nie zaczyna się od 57$ w górę, ale mieści w 20$.

Wybrane propozycje szablonów zarówno pod bloga, jak i sklep:
Bardzo słodki, kobiecy design. Duży plus za fajnie zbudowaną sekcję blogową – spokojnie można dać ją na front, jako stronę główną, a sklep na podstronie. Zadbano również o eksponowanie Social Mediów, w tym również tych „obrazkowych”, czyli Pinterest i Instagram.
Dużo bardziej minimalistyczny niż poprzednik. Dobry na małe serie produktów. Dość ciasny, ale również jak poprzednik z wyeksponowaną sekcją na social media. W tym szablonie sklepu, również mamy miejsce na Blog, spójne z resztą strony, archiwum postów ma układ masonry. Warto nadmienić, że możemy umieszczać różne typy postów (Jetpack Gallery, Video, standardowe).
Ten design albo się kocha, albo nienawidzi. Jedno jest pewne – nie można wobec niego pozostać obojętnym. Mamy do wyboru kilka predefiniowanych wersji kolorystycznych oraz wzorów tła. Również zmiana czcionki czy układu nagłówka nie sprawi nam trudności, ponieważ jak pokazuje demo, panel administracyjny szablonu jest bardzo prosty w obsłudze.