Warunkowe pokazywanie menu – inne dla każdej strony?
19 grudnia 2015
promowanie strony firmowej
Stworzyłeś stronę, co dalej?
3 maja 2016
Pokaż wszystkie

Blog na wordpress

Zastanawiasz się na prowadzeniem bloga? Wokół tyle możliwości….co wybrać?

Po prostu wybierz blog na wordpressie!

Dlaczego?
Widzisz blogi na blogspot, czy blogger, blox, blogi onetu – pewnie sam chciałeś zacząć od tego, ba! ja sama od tego zaczynałam. Tylko co dalej?Powiem bez cienia wątpliwości – prędzej czy później i tak postawisz blog na wordpress.

Przykłady?
Proszę bardzo – mojewypieki.com.
Pani Dorota prowadząca od dawna bloga o wypiekach zaczynała na blogspocie. Teraz jej piękny blog możesz czytać dzięki wordpressowi.

Jak myślisz skąd ta zmiana?
Po pierwsze dlatego, że blog postawiony na którejś z popularnych platform nigdy nie będzie do końca twój. Zawsze promując swojego bloga, będziesz promować również tę platformy. Platforma zniknie, co będzie z twoim blogiem? Poza tym nie masz wpływu na większość rzeczy które dzieją się pod twoim nosem – reklamy, funkcjonalności z góry ograniczone, wygląd i styl tylko do pewnego stopnia edytowalne.

Już wiesz dlaczego blog na wordpress?
Dla wolności wyboru, dla nieograniczonych możliwości. Wiesz przecież, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie lubimy kiedy coś nas ogranicza, kiedy postawisz bloga na wordpressie masz może możliwości i nic cię nie ogranicza, absolutny no limit jeśli chodzi o wygląd, czy funkcjonalność. Nie natkniesz się na stwierdzenie nie, nie możesz tego zrobić, bo twoja platforma tego nie obsługuje. Wierz mi, że nawet jeśli chcesz prowadzić małego niewymagającego bloga, to twoim celem i tak jest zdobycie odbiorców, a w tym celu będziesz dostosowywać swoją stronę – poprawisz wygląd, żeby twój blog był czytelniejszy – połączysz go z fanpage na facebook kiedy zdobędziesz się na ten krok – zaczniesz publikować treści na instagram i będziesz chciała zachęcić czytelników do odwiedzenia twojego profilu aż wreszcie zadbasz o pozycjonowanie i budowanie własnej marki twojego bloga.

Nie zastanawiaj się dłużej! Instaluj wordpressa!

Ah…pewnie się trochę boisz, co?

Domena, hosting, to takie trudne i przerażające?

Niepotrzebnie. Podpowiem ci co wybrać i ile to kosztuje. Więc ile kosztuje prowadzenie bloga na wordpressie? Jakieś 65 - 150 zł rocznie. Serio. Żadnych ukrytych gwiazdek ani dopisków drobnym druczkiem.

A teraz krok po kroku:

1. Wybór hostingu - Ja rekomenduję TEN hosting. Jest tani i dobry. Zupełnie wystarczający na bloga a nawet więcej (aktualnie mam na 1 koncie zainstalowane 7 stron na wordpress) Koszt: 50zł/rok

2. Domena - wybierz dowolną, pasującą do ciebie, najlepiej wybierz w tej firmie w której masz hosting, będzie od razu połączona z twoim kontem hostingowym. Domena .pl KOSZT: 14-15zł/1-szy rok

3. Instalacja wordpress - hosting który poleciłam ci wyżej ma autoinstalator. Co to oznacza? To oznacza tyle co 3 kliknięcia abyś miała zainstalowany wordpress.

4. Stworzenie strony - dwie drogi, albo korzystasz z usług specjalisty (Służę pomocą), ale wybierasz ścieżkę wojownika i nauczysz się sama tworzyć swoją stronę. Jeśli budujesz stronę sama możesz skorzystać z ogromu wiedzy dla początkujących zgromadzonych tu: Girls Who Wordpress lub na tych grupach na facebooku : girlswhowp, wordpress pl, wordpress polska. Możesz też zapisać się na kurs tworzenia stron wordpress lub umówić się na konsultacje ze mną via skype.

5. Wybór motywu / szablonu wordpress pod bloga - Darmowy lub płatny. Płatne motywy znajdziesz m.in. na tych stronach: Themeforest, CreativeMarket, TemplateMonster. Wybór darmowych zobaczysz w repozytorium wordpressa.

6. Dopasowanie wtyczek do potrzeb - je również znajdziesz w repozytorium wordpressa, są dostępne tak jak i motywy przez panel - kokpit, więc instalacja wtyczki zajmuje 2 kliknięcia (jeśli nie wiesz co to wtyczka, to możesz to traktować jako dodatek lub apkę rozszerzającą możliwości systemu).

7. Voila! Twoja strona jest gotowa. Teraz czas zapełnić ją wartościową treścią, a potem zadbać o promocję.
f7d3adbdc58963b643dc8cc3c6eeb6e957a9d1ed70d2f69835pimgpsh_fullsize_distr
O promocji bloga będzie w kolejnym artykule, więc śledź bloga na bieżąco, aby nie ominąć ważnych artykułów które pomogą ci w stawianiu pierwszych kroków. Jeśli chcesz abym przypominała ci o nowych artykułach śledź mój fanpage.